Měření radonu

 

Radon je všudypřítomný přírodní radioaktivní plyn. Vzniká z uranu, jehož množství v zemské kůře je z pohledu historie lidstva neměnné, vyskytoval se v zemské atmosféře a také v lidských obydlích vždy a vždy se v nich vyskytovat bude. Je však třeba zabránit případům, aby se v nich hromadil v koncentracích, které mohou s vysokou pravděpodobností ohrožovat zdraví jejich obyvatel. K tomu může přispět nesprávně navržená nebo nedostatečná ochrana staveb, šetření energií, které má za následek nedostatečné větrání, utěsňování oken a stavebních konstrukcí, ale také zvyšující se doba pobytu uvnitř budov. Za kvalitu ovzduší ve stavbách jsou odpovědní jejich vlastníci a uživatelé, přímo souvisí s jejich chováním a zájmem o vlastní zdraví.


Provádíme:

STANOVENÍ RADONOVÉHO INDEXU POZEMKU

pro novostavby a jako podklad pro projektanta a k žádosti o stavební povolení. 

MĚŘENÍ OBJEMOVÉ AKTIVITY RADONU V INTERIÉRU

v nově dokončených i stávajících stavbách pro účely kolaudace, prodeje nemovitosti, či jako podklad pro žádost o dotaci pro ozdravení stávajících objektů se zvýšeným výskytem radonu.

 


Ceník:

Měření pozemku 2200,- Kč (konečná cena)

Cena je za měření jednoho pozemku pro rodinný dům, v případě více pozemků poskytujeme slevu, v případě pozemku pro jinou stavbu cena dohodou.

Měření interiéru 1500,- až 2200,- Kč (konečná cena)

Cena je stanovena pro měření v rodinném domě v rozsahu do 3 měřících míst. V případě jiného rozsahu nabízíme cenu dohodou.

 

Doprava na místo měření zdarma v rámci okresu KV.

 

 

Zdarma provádíme návrh izolace proti radonu.

 

 


 

Chcete podrobnější informace? Napište nám…

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Mám zájem o:
radonový index pozemkuobjemovou aktivitu v interiéru

Vaše zpráva


Měření radonu provádíme ve spolupráci s firmou Radona s.r.o.