Na co mi bude energetický posudek domu? Nejsou to vyhozené peníze?

Účty za elektřinu, uhlí nebo plyn jsou rok od roku větší. Za vytápění vašeho domu platíte desetitisíce, i když šetříte kde se dá. Napadlo vás někdy, že nemusíte šetřit jenom tím, že topíte méně, ale že náklady na topení jsou nepřímo úměrné stavu vašeho domu? Napadlo vás někdy, že náklady na rekonstrukci vašeho domu se vám vrátí během dvou tří let v podstatně nižších platbách za topení? Platíte ročně 40 000 Kč za topení a chtěli byste platit půlku? Myslíte si že to nejde? My vám spočítáme, že ano.

Energetický posudek neudělá nic jiného, než že vám spočítá kolik ušetříte za topení, pokud svůj dům zateplíte, vyměníte okna, opravíte tepelné mosty. Ukáže vám, kolik peněz vás bude stát každá jednotlivá oprava a kolik na ní ušetříte v příštích účtech za topení. Vy sami se pak rozhodnete jaké opravy, v jakém rozsahu provedete a kolik ušetříte!!!

Co obsahuje energetický posudek?

  • Detailní zprávu o současném technickém stavu vašeho domu z hlediska energetické náročnosti.
  • Průkaz energetické náročnosti objektu v současném stavu.
  • Návrh možných opatření (oprav) s jejich konkrétním dopadem na energetickou náročnost objektu ( tedy na vaší kapsu ) a také jejich předpokládanou cenu.
  • Průkaz energetické náročnosti objektu po provedených opravách.
  • Doporučení dotačních možností, jak opravy financovat i ze státních prostředků.

Dostanete tedy podklady pro vaše rozhodnutí do čeho, kolik a pomocí jakých dotací investovat a za jak dlouho se vám investice vrátí v úsporách za topení. Nezapomeňte, že energie už nikdy levnější nebudou a že účty za ně jenom porostou. Topení “pánubohu do oken” je drahé již dneska a bude čím dál, tím dražší.

Chcete se dozvědět víc? Napište nám, my vám odpovíme a zavoláme… ZDE

Komentáře jsou uzavřeny